یک شنبه ، 1398.3.5

محوطه دانشگاه

قرائت خانه

آخرین اخبار :

کاردانی ناپیوسته ترمی

دوره ترمی کاردانی  نا پیوسته فنی نقشه کشی صنعتی

تعریف و هدف:

هدف از برگزاری دوره کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی تربیت افرادی است که با آگاهی و شناخت مناسب از امکانات بخش تولید و قابلیت های آن بتوانند با درک درست از اصول طراحی مهندسی ، فکر طراح را به زبان نقشه، برای تفهیم به سازنده، تبدیل برای ساخت و مونتاژ ارائه نمایند.

پس آنان به راحتی می توانند به عنوان دستیار کارشناس، به کار گرفته شوند. همچنین در سطوح مقدماتی اقدام به طراحی پروژه نمایند و توانایی کار، در دفاتر فنی، نقشه کشی، نظارت و بازرسی و کنترل و کیفیت را داشته باشند.

ضرورت و اهمیت:

با توجه به پیشرفت فناوری در جهان ونیاز به خودکفایی در صنایع کشور، نیاز فراوان صنایع در زمینه نقشه کشی صنعتی، اهمیت تربیت نیروی انسانی کارآمد، در این زمینه بیش از پیش احساس می شود. روشن است اجرای برنامه و تربیت نیروی کارآمد در این زمینه می تواند گام موثری در پیشرفت، ساخت، تقویت وبهینه سازی تولیدات صنعتی باشد.

قابلیت ها و توانمندی های فنی فارغ التحصیلان:

نقشه برداری از قطعات

تبدیل نقشه به نقشه

تبدیل طرح به نقشه

ترسیم قالب های طراحی شده طبق استاندارد

سرپرستی و نظارت و باز بینی نقشه

کنترل کیفیت تولید

 

دوره ترمی کاردانی  نا پیوسته ریخته گری

تعریف و هدف:

هدف از برگزاری دوره علمی کاربردی ریخته گری تربیت افرادی است که بتوانند در مراحل مختلف تولید از قبیل متد ریخته گری طراحی و ساخت قالبهای مختلف ریخته گری، شمش ریزی، ماهیچه سازی، کنترل کیفیت ریخته گری، به بیان کلی تر در کلیه مراحل مختلف تولید در کارگاههای ریخنه گری و آهنگری انجام وظیفه نماید. از جمله اهداف دیگر این دوره انجام عملیات اجرایی، محاسباتی و آزمایشگاهی توسط کاردان آموزش دیده این دوره است. علاوه بر این تکنیسن کاربردی این دوره قادر خواهد بود تا از طرفی در انجام تحقیقات دستیار کارشناسان باشد و از طرف دیگر با ارائه پیشنهادات مناسب به سطوح در افزایش کارایی افراد زبردست و بهبود بهره وری  مفید و موثر واقع شود.

ضرورت و اهمیت اجرای دوره:

باتوجه به سرمایه گذاری های عظیم در صنایع کشور از طریق ایجاد و گسترش صنایع ریخته گری و خرید ماشین آلات و تجهیزات استفاده از نیروی انسانی مناسب و آموزش دیده در صنایع ریخته گری اهمیت ویژه ای یافته در این رابطه تربیت و آموزش تکنسن علمی-کاربردی نقش و جایگاهی خاص دارد

قابلیت ها و توانمندی های فارغ التحصیلان:

آموزش دیدگان این دوره قادر خواهند بود با در نظر گرفتن اصول طراحی در ساخت و تولید انواع قالبهای ریخته گری در بخش های مختلف صنایع از قبیل متد ریخته گری، کنترل کیفیت ریخته گری، ماهیچه سازی، شمش ریزی و همچنین در امور نظارت بر روند تولید و پروژه های ریخته گری نیازهای این صنعت را به عنوان تکنیسن کاربردی برطرف نماید.

 

دوره ترمی کاردانی  نا پیوسته تاسیسات الکتریکی صنعتی

تعریف و هدف:

این دوره که در قالب نظام آموزشهای علمی کاربردی و برپایه آموزشهای شاخه کاردانش طراحی گردیده و منجر به کسب مهارتهای عمیق تر در ابعاد فنی تعمیرات و احداث و بهره برداری از تاسیسات الکتریکی می شود.

اهمیت و ضرورت:

امروزه بدون صنعت برق و بالاخص تاسیسات الکتریکی هیچ چرخی در صنعت به گردش درنخواهد آمد. وابستگی شدید صنعت به مدارهای فرمان اتوماتیک الکتریکی و الکترونیکی خواهد در خطوط تولید صنعت وجود دارد. از اینرو نیاز مبرمی به کاردان های ورزیده و به روز که از توانایی های علمی و کاربردی بالایی برخوردار باشند احساس می گردد و ضرورت برنامه ریزی جهت آموزش این افراد در جهت انجام تعمیرات و احداث و سرویس و نگهداری و بهره برداری از تاسیسات الکتریکی صنعتی محرز می باشد.

نقش و توانایی فارغ التحصیلان :

فارغ التحصیلان این گرایش پس از فراغت از تحصیل توانایی زیر را دارا می باشند:

مشارکت در احداث شبکه های فشار ضعیف هوایی و زمینی

تعمیرات شبکه های فشار ضعیف و فشار متوسط و مفصل بندی و سرکابل بندی

مونتاژ و تعمیر تابلوهای الکتریکی فشار ضعیف و فشار متوسط

نصب و را اندازی ماشینهای الکتریکی

بهره برداری از سیستم های PLC

نصب و راه اندازی تاسیسات الکتریکی و روشنایی ساختمانها

عیب یابی و تعمیر مدارهای فرمان و کنترل الکتریکی

سرپرستی گروههای تعمیر و نگهداری تاسیسات الکتریکی صنعتی


تاریخ انتشار : 1391-11-25 | ساعت انتشار : 11:39:51